Contact us
| Year | 1990 |
|---|---|
| Documentation available | No |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 017072 |
| Lifting capacity | 5000kg |
| Lifting height | 4510mm |
| Overhead clearance | 3350mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 1180mm |
| Maximum fork width | 1170mm |
| Minimum fork width | 410mm |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Driving direction | 2 Road |
| Transport dimensions | 4620mm x 2000mm x 3270mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 8000kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Location
This machine is not in our storage in Wijchen. You can find this machine at the following location:
Barkston RdS71 3HU
Contact us