Sold
4-Way
Moffett M7 3003W 4W
WKH10.586
Sold
- Year: 2004
- Operating hours: 3063
- Weight: 3025 kg
Contact us
| Year | 2004 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | D210287 |
| Operating hours | 3063 |
| Lifting capacity | 3000kg |
| Lifting height | 3650mm |
| Overhead clearance | 2770mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 1150mm |
| Maximum fork width | 1170mm |
| Minimum fork width | 210mm |
| Number of wheels | 3 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Air tires, Half cabin |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Kubota |
| Transport dimensions | 2650mm x 2460mm x 2770mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 3025kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us