Contact us
| Year | 2014 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | FN466939 |
| Operating hours | 13993 |
| Lifting capacity | 2500kg |
| Lifting height | 3320mm |
| Overhead clearance | 2280mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 1400mm |
| Maximum fork width | 950mm |
| Minimum fork width | 0mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | 4th valve to fork carriage, Side-shift |
| Options | Half cabin, Radio, Work lights, Heating |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Mitsubishi |
| Transport dimensions | 2400mm x 1200mm x 2280mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 4400kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Manual
Manual
Manual
Manual(s)
Photos
Contact us