Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2005 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | FN329132 |
| Operating hours | 2791 |
| Working level | Hoog |
| Lifting capacity | 1250kg |
| Lifting height | 6000mm |
| Overhead clearance | 2760mm |
| Free lift | 2110mm |
| Fork length | 1190mm |
| Maximum fork width | 860mm |
| Minimum fork width | 300mm |
| Options | Half cabin, Work lights, Free-lift, Camera |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 6 PzSH 750 |
| Capacity | 750Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Transport dimensions | 3186mm x 1210mm x 2760mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 5390kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Videos
Contact us