Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2000 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | M93E270003 |
| Operating hours | 62 |
| Lifting capacity | 1800kg |
| Lifting height | 4500mm |
| Overhead clearance | 1990mm |
| Free lift | 1580mm |
| Fork length | 1010mm |
| Maximum fork width | 980mm |
| Minimum fork width | 240mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | License Plate, Half cabin, Free-lift, Work lights |
| Mast | Duplex |
| Inspection valid until | 2026 |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 24 TXH 455-6 |
| Battery year of construction | 2000 |
| Capacity | 750Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Transport dimensions | 2120mm x 990mm x 1990mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 3272kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us