Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2012 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | H2X116C00005 |
| Operating hours | 22590 |
| Lifting capacity | 1400kg |
| Lifting height | 8500mm |
| Overhead clearance | 3450mm |
| Free lift | 3000mm |
| Fork length | 1140mm |
| Maximum fork width | 710mm |
| Minimum fork width | 240mm |
| Options | Half cabin, Joystick, Work lights, Free-lift |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 6 HPZS 480 |
| Battery year of construction | 2020 |
| Capacity | 480Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Driving direction | 2 Road |
| Transport dimensions | 1500mm x 1270mm x 3460mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 3740kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us