Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 1997 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | C098D03593U |
| Operating hours | 1883 |
| Lifting capacity | 4000kg |
| Lifting height | 5500mm |
| Overhead clearance | 2510mm |
| Free lift | 1980mm |
| Fork length | 1490mm |
| Maximum fork width | 1490mm |
| Minimum fork width | 260mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Half cabin, Work lights, Free-lift |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 10 PzSH 1150 |
| Capacity | 1150Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Transport dimensions | 2550mm x 1550mm x 2520mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 6985kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Videos
Contact us