Fork positioner
Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2019 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 516329V00419 |
| Operating hours | 10015 |
| Lifting capacity | 5000kg |
| Lifting height | 4500mm |
| Overhead clearance | 3040mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 1390mm |
| Maximum fork width | 1890mm |
| Minimum fork width | 570mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift, Fork positioner |
| Options | License Plate, Full cabin, Work lights |
| Mast | Duplex |
| Inspection valid until | 09-2025 |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 40/6MDL155 |
| Capacity | 930Ah |
| Battery voltage | 80V |
| Transport dimensions | 2896mm x 1399mm x 3040mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 7000kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual(s)
Photos
Location
This machine is not in our storage in Wijchen. You can find this machine at the following location:
Venrayseweg 1305961 NT Horst
Contact us