Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2011 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 710148B05687 |
| Operating hours | 4764 |
| Type | Elektrische palletwagen |
| Lifting capacity | 2200kg |
| Lifting height | 220mm |
| Fork length | 1180mm |
| Fork width | 560mm |
| Drive | Electric |
| Transport dimensions | 2400mm x 710mm x 1360mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 800kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us