Sold
Still EXV14C
WKH10.697
Sold
- Year: 2020
- Operating hours: 1309
- Weight: 1220 kg
Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2020 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | F20321X00491 |
| Operating hours | 1309 |
| Type | Pedestrian stacker |
| Lifting capacity | 1400kg |
| Lifting height | 4144mm |
| Overhead clearance | 2640mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 1140mm |
| Fork width | 560mm |
| Mast | Duplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 3 PZM 375 |
| Battery year of construction | 2017 |
| Capacity | 0Ah |
| Battery voltage | 24V |
| Battery test result | 61% |
| Transport dimensions | 1900mm x 820mm x 2570mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 1220kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us