Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2020 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | F20323X00466 |
| Operating hours | 5087 |
| Type | Pedestrian stacker |
| Lifting capacity | 1400kg |
| Lifting height | 5016mm |
| Overhead clearance | 2165mm |
| Free lift | 1760mm |
| Fork length | 1150mm |
| Fork width | 560mm |
| Mast | Triplex |
| Inspection valid until | 09-2026 |
| Drive | Electric |
| Battery voltage | 24V |
| Transport dimensions | 2000mm x 820mm x 2170mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 1535kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us