Contact us
| Year | 2015 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | VS514 |
| Operating hours | 7644 |
| Lifting capacity | 4000kg |
| Lifting height | 4000mm |
| Overhead clearance | 2810mm |
| Free lift | 2010mm |
| Fork length | 1200mm |
| Maximum fork width | 1140mm |
| Minimum fork width | 290mm |
| Options | Full cabin, Work lights, Free-lift |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | JCB 320/40463 |
| Driving direction | 2 Road |
| Transport dimensions | 4400mm x 2030mm x 2820mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 6800kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us