Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2020 |
| Documentation available | No |
| CE certificate present | No |
| Serial number | W42362X00702 |
| Operating hours | 2924 |
| Type | Sta palletwagen |
| Lifting capacity | 2000kg |
| Lifting height | 200mm |
| Fork length | 1150mm |
| Fork width | 560mm |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | Gel battery 24V 200Ah |
| Capacity | 200Ah |
| Battery voltage | 24V |
| Transport dimensions | 2000mm x 720mm x 1500mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 900kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us