Sold
Pramac L12/36
WKH10.137
Sold
- Year: 1997
- Weight: 766 kg
Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 1997 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 010188 |
| Type | Pedestrian stacker |
| Lifting capacity | 1200kg |
| Lifting height | 3600mm |
| Overhead clearance | 2300mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 1140mm |
| Fork width | 560mm |
| Mast | Duplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 2 PzS 230 |
| Capacity | 230Ah |
| Battery voltage | 24V |
| Transport dimensions | 1940mm x 870mm x 2300mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 766kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Location
This machine is not in our storage in Wijchen. You can find this machine at the following location:
Brouwersstraat 236658 AD Beneden Leeuwen
Contact us