Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2018 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 516210J00131 |
| Operating hours | 26200 |
| Lifting capacity | 1500kg |
| Lifting height | 4320mm |
| Overhead clearance | 1960mm |
| Number of wheels | 3 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Free-lift |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Capacity | 625Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Transport dimensions | 1883mm x 1099mm x 1960mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 3105kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual(s)
Photos
Contact us