Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2019 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 516221V00942 |
| Operating hours | 7219 |
| Lifting capacity | 1600kg |
| Lifting height | 5220mm |
| Overhead clearance | 2260mm |
| Number of wheels | 3 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Free-lift, Non-marking tires, Work lights |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Capacity | 625Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Transport weight [kg] | 3345kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual(s)
Photos
Contact us