Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2014 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | H2X386E02222 |
| Operating hours | 14799 |
| Lifting capacity | 2000kg |
| Lifting height | 4620mm |
| Overhead clearance | 2120mm |
| Free lift | 1630mm |
| Fork length | 1090mm |
| Maximum fork width | 950mm |
| Minimum fork width | 220mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Free-lift, Non-marking tires, Work lights, Half cabin, Joystick |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Battery voltage | 48V |
| Transport dimensions | 2070mm x 1170mm x 2120mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 3850kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us