Contact us
| Year | 2008 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 1146 |
| Operating hours | 1875 |
| Lifting capacity | 9000kg |
| Lifting height | 3500mm |
| Overhead clearance | 2950mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 1400mm |
| Maximum fork width | 1700mm |
| Minimum fork width | 500mm |
| Number of wheels | 6 Wheels |
| Attachment | Side-shift, Fork positioner |
| Options | Work lights, Heating, Full cabin |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Iveco |
| Transport dimensions | 3890mm x 2010mm x 2950mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 14810kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Videos
Contact us