Contact us
| Year | 2007 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 10270 |
| Operating hours | 5685 |
| Lifting capacity | 3000kg |
| Lifting height | 4300mm |
| Overhead clearance | 2150mm |
| Free lift | 1540mm |
| Fork length | 1140mm |
| Maximum fork width | 1070mm |
| Minimum fork width | 250mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Work lights, Full cabin, Free-lift |
| Mast | Triplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Toyota |
| Transport dimensions | 2770mm x 1290mm x 2150mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 4900kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Videos
Contact us