Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 1999 |
| Documentation available | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 3FBL9-10336 |
| Lifting capacity | 900kg |
| Lifting height | 3040mm |
| Overhead clearance | 1990mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 920mm |
| Maximum fork width | 780mm |
| Minimum fork width | 240mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Fork positioner |
| Options | Work lights, Non-marking tires |
| Mast | Duplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 5PZB210 |
| Capacity | 210Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Transport dimensions | 1780mm x 910mm x 1990mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 1830kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Videos
Location
This machine is not in our storage in Wijchen. You can find this machine at the following location:
Arizonadreef 13565AT Utrecht
Contact us