Contact us
| Year | 1980 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | B6Y 01146 |
| Operating hours | 8840 |
| Lifting capacity | 15000kg |
| Lifting height | 3230mm |
| Overhead clearance | 3560mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 2190mm |
| Maximum fork width | 2280mm |
| Minimum fork width | 440mm |
| Number of wheels | 6 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Work lights, Half cabin |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | 3208 CAT |
| Transport dimensions | 5070mm x 2560mm x 3560mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 17000kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Videos
Contact us