Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2004 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 516046000978 |
| Operating hours | 12664 |
| Lifting capacity | 3500kg |
| Lifting height | 4870mm |
| Overhead clearance | 2300mm |
| Free lift | 1740mm |
| Fork length | 2180mm |
| Maximum fork width | 1180mm |
| Minimum fork width | 480mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift, Fork positioner |
| Options | Half cabin, Non-marking tires, Work lights, Free-lift |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 5 HPZS 775 |
| Battery year of construction | 2016 |
| Capacity | 775Ah |
| Battery voltage | 80V |
| Transport dimensions | 2670mm x 1280mm x 2310mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 5935kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Manual
Photos
Contact us