Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2020 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 516361X00322 |
| Operating hours | 9354 |
| Lifting capacity | 2500kg |
| Lifting height | 4170mm |
| Overhead clearance | 2730mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 2390mm |
| Maximum fork width | 1080mm |
| Minimum fork width | 310mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift, Fork positioner |
| Options | Joystick, Work lights, Non-marking tires, Half cabin |
| Mast | Duplex |
| Inspection valid until | 03-2026 |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 4PzS 620 |
| Battery year of construction | 2020 |
| Capacity | 620Ah |
| Battery voltage | 80V |
| Transport dimensions | 2328mm x 1199mm x 2775mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 4680kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual(s)
Photos
Contact us