Contact us
| Documentation available | Yes |
|---|---|
| CE certificate present | No |
| Serial number | Qf02A250 |
| Operating hours | 3398 |
| Lifting capacity | 2500kg |
| Lifting height | 4480mm |
| Overhead clearance | 2820mm |
| Free lift | 370mm |
| Fork length | 1160mm |
| Maximum fork width | 1050mm |
| Minimum fork width | 250mm |
| Number of wheels | 6 Wheels |
| Attachment | 3rd valve to fork carriage |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Nissan |
| Transport dimensions | 2520mm x 1560mm x 2830mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 3750kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Videos
Contact us