Contact us
| Year | 2008 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | L177B26374F |
| Operating hours | 6005 |
| Lifting capacity | 3000kg |
| Lifting height | 5900mm |
| Overhead clearance | 2780mm |
| Free lift | 2210mm |
| Fork length | 1200mm |
| Maximum fork width | 1010mm |
| Minimum fork width | 260mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | 4th valve to fork carriage, Side-shift |
| Options | Heating, Work lights, Full cabin, Free-lift |
| Mast | Triplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Yanmar |
| Transport dimensions | 2640mm x 1186mm x 2780mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 4990kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual(s)
Photos
Videos
Contact us