Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2006 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | H2X335T02058 |
| Operating hours | 84050 |
| Lifting capacity | 1600kg |
| Lifting height | 4000mm |
| Overhead clearance | 2590mm |
| Free lift | 2130mm |
| Fork length | 1030mm |
| Maximum fork width | 1040mm |
| Minimum fork width | 240mm |
| Number of wheels | 3 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Heating, Work lights, Free-lift, Half cabin |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 24/5 PzSH 625 |
| Capacity | 625Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Transport dimensions | 1710mm x 1030mm x 2590mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 3410kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us