Sold
3+4th Valve
Still RX20-20P
WKH10.177
Sold
- Year: 2018
- Operating hours: 4264
- Weight: 3500 kg
Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2018 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 516230J00506 |
| Operating hours | 4264 |
| Lifting capacity | 2000kg |
| Lifting height | 4480mm |
| Overhead clearance | 2060mm |
| Free lift | 1610mm |
| Fork length | 1190mm |
| Maximum fork width | 910mm |
| Minimum fork width | 210mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | 3rd+4th valve to fork carriage |
| Options | Free-lift, Half cabin |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | 24xCYX5 |
| Capacity | 625Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Transport dimensions | 2051mm x 1149mm x 2060mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 3500kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual
Manual(s)
Photos
Contact us