Sold
Fork positioner
SVE Truck 15 120 - 35
WKH10.135
Sold
- Year: 1978
- Operating hours: 4158
- Weight: 21700 kg
Contact us
| Year | 1978 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 812051 |
| Operating hours | 4158 |
| Lifting capacity | 15000kg |
| Lifting height | 4060mm |
| Overhead clearance | 3650mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 2400mm |
| Maximum fork width | 2120mm |
| Minimum fork width | 700mm |
| Number of wheels | 6 Wheels |
| Attachment | Side-shift, Fork positioner |
| Options | Work lights, Full cabin |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Volvo |
| Transport dimensions | 5000mm x 2470mm x 3650mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 21700kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us