Sold
Triplex
Cabin
Toyota 02-7FDF25
WKH10.919
Sold
- Year: 2007
- Operating hours: 4516
- Weight: 4210 kg
Contact us
| Year | 2007 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 15683 |
| Operating hours | 4516 |
| Lifting capacity | 2500kg |
| Lifting height | 4290mm |
| Overhead clearance | 2170mm |
| Free lift | 1430mm |
| Fork length | 1090mm |
| Maximum fork width | 1000mm |
| Minimum fork width | 260mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Work lights, Free-lift, Full cabin |
| Mast | Triplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Toyota |
| Transport dimensions | 2600mm x 1100mm x 2180mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 4210kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Videos
Contact us