Contact us
| Year | 2005 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | ET29C 80026 |
| Operating hours | 6434 |
| Lifting capacity | 4500kg |
| Lifting height | 6450mm |
| Overhead clearance | 3000mm |
| Free lift | 2300mm |
| Fork length | 1530mm |
| Maximum fork width | 1200mm |
| Minimum fork width | 30mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | License Plate, Work lights, Free-lift |
| Mast | Triplex |
| Drive | Diesel |
| Transport dimensions | 3300mm x 1400mm x 3000mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 7060kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Location
This machine is not in our storage in Wijchen. You can find this machine at the following location:
Arizonadreef 13565AT Utrecht
Contact us