Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2020 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | F20336X00046 |
| Operating hours | 9797 |
| Type | Stand up stacker |
| Lifting capacity | 1400kg |
| Lifting height | 3830mm |
| Overhead clearance | 2365mm |
| Free lift | 1960mm |
| Fork length | 1140mm |
| Fork width | 560mm |
| Options | Vrije-heffing, Doppelstock |
| Mast | Duplex |
| Inspection valid until | 08-2026 |
| Drive | Electric |
| Brand/Type | BTR 0023V VL41M SFP 002M |
| Battery year of construction | 2020 |
| Capacity | 410Ah |
| Battery voltage | 24V |
| Transport dimensions | 2130mm x 800mm x 2370mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 1500kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us