Contact us
| Machine incl. charger | |
|---|---|
| Year | 2020 |
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | 511902X00996 |
| Operating hours | 9301 |
| Lifting capacity | 1400kg |
| Lifting height | 7700mm |
| Overhead clearance | 3100mm |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Free-lift |
| Mast | Triplex |
| Drive | Electric |
| Capacity | 620Ah |
| Battery voltage | 48V |
| Driving direction | 2 Road |
| Transport weight [kg] | 3550kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us