Sold
Linde H25D
WKH10.732
Sold
- Year: 2011
- Operating hours: 6713
- Weight: 4560 kg
Contact us
| Year | 2011 |
|---|---|
| Documentation available | Yes |
| CE marking present | Yes |
| CE certificate present | No |
| Serial number | C1 X 351 B01818 |
| Operating hours | 6713 |
| Lifting capacity | 2500kg |
| Lifting height | 4030mm |
| Overhead clearance | 2850mm |
| Free lift | 0mm |
| Fork length | 1200mm |
| Maximum fork width | 1060mm |
| Minimum fork width | 210mm |
| Number of wheels | 4 Wheels |
| Attachment | Side-shift |
| Options | Half cabin, Work lights |
| Mast | Duplex |
| Drive | Diesel |
| Motor brand | Deutz |
| Transport dimensions | 2700mm x 1210mm x 2870mm (l x w x h) |
| Transport weight [kg] | 4560kg |
| Transport packages [pcs.] | 1 |
Downloads
If available for this device, you will find all available documentation below.
Photos
Contact us